Dlaczego Grube Brzmienie?

Kochamy starą muzykę, kochamy stare brzmienia. Pasjonujemy się historią rocka, cudownymi latami, kiedy wyzwoleni ludzie tworzyli bez ograniczeń. Były to czasy, gdzie kreatywność muzyków napędzała konstruktorów – dostawców narzędzi ekspresji i odwrotnie, genialny sprzęt podsycał artystyczne wizje instrumentalistów. Ta niesamowita, samonapędzająca się machina trwała od początku lat 60. aż do końca lat 70. ubiegłego wieku. Z grubsza.

Sprzęt nagłośnieniowy wytwarzany w kolebkach muzyki rockowej jest szalony. Irracjonalne konstrukcje, ściany wzmacniaczy, ogromne natężenia dźwięku. Totalny brak kompromisów. Czy to nie wspaniałe?

Nad Wisłą te rzeczy są ciągle trudno dostępne, choć na zachodzie przeżywają renesans. Tutaj zaczyna się nasza rola. Pragniemy dać Ci możliwość obcowania
z urządzeniami, które zmieniały historię muzyki. To wspaniałe, oczyszczające doświadczenie.

Zgromadziliśmy pod jednym dachem sporo klasycznego sprzętu. Można go ograć w dobrych warunkach odsłuchowych, gdyż zbudowaliśmy dla Ciebie salę z dbałością o akustykę – tak aby nic nie zakłócało Twojej uwagi podczas zakupów.

10830612_501627186642455_2059622537641518457_o

Sala odsłuchowa w siedzibie Grubego Brzmienia. Słychać wszystko.

Istnieje jednak pewien problem. Kupić klasyczny sprzęt w nienagannej kondycji to prawdziwe wyzwanie, wiemy to niestety z własnego doświadczenia.

Kupno starego sprzętu zawsze wiązało się z dużym ryzykiem bądź wydatkami – przynajmniej do tej pory, o czym za chwilę.

Z tego względu wiele osób wybiera nowsze konstrukcje, nie zawsze tańsze, licząc że będą długo i bezawaryjnie służyły. W rzeczywistości nowe wzmacniacze są daleko bardziej skomplikowane – w razie usterki są trudne w diagnozie i naprawie, co napędza koszty takiej operacji. Poza tym nowy wzmacniacz to często twór będący wynikiem kompromisu pomiędzy wymogami masowej produkcji, jak i upodobaniami księgowych tnących koszty. Oczywiście nadal można kupić wyśmienity produkt, ale jego cena nierzadko ma postać 5-cyfrową.

No i dusza. Nowe nie ma duszy, a stare nią wręcz ocieka. Przepiękne wykończenia, montaż przestrzenny podzespołów, prostota i BRZMIENIE. Ogromne, reagujące na artykulację, będące przedłużeniem palców muzyka. To zupełnie inne doświadczenie w porównaniu z nowoczesnymi hi-gainowymi lampiakami.

Stare ma też swoje humory, czasem prowadzące do autodestrukcji. Stary wzmacniacz po 20 latach spędzonych na strychu lub w piwnicy może dosłownie eksplodować, spalić wiele swoich komponentów lub zniszczyć cenne lampy i transformatory. Nie trzeba się tego bać, jeśli zapewnimy mu wcześniej należytą uwagę i profesjonalny serwis. My to zapewniamy.

Grube Brzmienie powstało właśnie po to, abyś mógł skupić się na procesie twórczym i nie zamartwiał się sprzętem.

Każdy sprzęt, zanim trafi do oferty, zostaje gruntownie prześwietlony z pieczołowitością pasjonata. Szereg procedur diagnostycznych, wymiana części eksploatacyjnych, ewentualne naprawy i późniejsze intensywne testy sprawiają, że oferowane urządzenia są zawsze w pełni sprawne. Sprawne, gotowe do akcji, warczące i głodne wysokich napięć.

Wymiana kondensatorów elektrolitycznych, szczególnie z sekcji filtrującej i biasu – to ważna sprawa.

Jeśli masz takie życzenie, możemy zamontować we wzmacniaczu najlepsze dostępne podzespoły. Możliwości jest wiele.

Ta robota to nasza pasja, uwielbiamy dzielić się doświadczeniami z innymi pasjonatami, dlatego serdecznie zapraszamy do Torunia do jedynej tego typu pracowni w Polsce.